LAMOGIA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LAMOGIA

ENA FOROUM GIA LAMOGIA
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Χαρακτήρας του μονομάχου σας

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Isildur_83
Admin
Isildur_83


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 41
Registration date : 26/07/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χαρακτήρας του μονομάχου σας   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02, 2007 2:09 am

Πως σκοπεύετε να "αναπτύξετε" τον μονομάχο σας?

Π.χ προσπαθείτε να τον αρματώσετε με οπλισμό κ επιδεξιότητα για να μην μπορούν οι άλλοι χρήστες να σας επιτεθούν,δεν πολεμάτε στην αρένα εκτός κ εαν πρόκειται για ποστολή ή αγοράζετε οτι έχει ζημία, ικανότητα κ δύναμη για να κάνετε πάρτυ στην αρένα??Η προτιμάτε ο μονομάχος σας να είναι ισορροπημένος?

Εγω μέχρι τώρα δεν είχα κάποιον συγκεκριμμένο προσανατολισμό απλά προσπαθούσα να βελτιώνω όποια αδυναμία έβλεπα στα skills/οπλισμό του.Τώρα βλέποντας τον οπλισμό που έχω λέω να κάνω τον μονομάχο μου "παλιοχαρακτήρα" Razz Very Happy και να δώσω έμφαση στην ζημιά που μπορεί να κάνει κ να περιορίσω τις επενδύσεις στην πανοπλία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
(TIRAMOLAS)(giorgos)
Admin
(TIRAMOLAS)(giorgos)


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Registration date : 25/07/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαρακτήρας του μονομάχου σας   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02, 2007 2:41 am

Εγώ έχω δώσει έμφαση στην ζημεία και στην πανοπλία ύστερο μονο στο χάρισμα και στη επιδεξιότητα λίγο
αν προσέξετε όλα τα αντικείμενα (πανοπλίες , δαχτυλίδια kpl) του χαρακτήρα μου κάνουν πολύ ζημια και έχουν και πανοπλία καλή,
όσο για την arena πηγαίνω μόνο όταν έχω αποστολές
Μια προσεκτική ματια στον χαρακτήρα μου και θα καταλάβετε τι λέω . jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://lamogia.catsboard.com
(TIRAMOLAS)(giorgos)
Admin
(TIRAMOLAS)(giorgos)


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Registration date : 25/07/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΞΟΠΛΙΣMOΣ   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02, 2007 5:19 am

ΑΠO ΤΑ ΠΕΡIΕΡΓΑ
Άλλαξα τα γάντια μου δείτε παρακάτω αριστερά αυτά που είχα δεξιά αυτά που έβαλα

Ζημία =+6 ..................... Ζημία =+7
Οπλισμός=+103 ...............Οπλισμός=+228
Ζωή=+24 ................
Δύναμη=+6 .................... Δύναμη=+6
Ικανότιτα=+2 ................ Ικανότιτα=+2
Ικανότιτα=+4%(+1) .........Ικανότιτα=+5%(+2)

Επίπεδο 33 .......................Επίπεδο 30

Τελικά έβαλα χαμηλότερου επιπέδου και καλύτερα jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://lamogia.catsboard.com
alkas79
Admin
alkas79


Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ηλικία : 45
Registration date : 28/07/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαρακτήρας του μονομάχου σας   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02, 2007 8:06 am

¨Ολα έχουν βάση..εγώ από την εμπειρία μου θεωρώ υπερεκτιμημένη την πολύ πανοπλία. Η ζημια είναι πολύ βασική καθώς και δύναμη,ικανότητα,επιδεξιότητα.. Έχω χάση όμως από αντιπαλους που ενώ εγώ είχα καλύτερα νούμερα σε αυτούς τους τομείς αυτοί είχαν πολύ χάρισμα...
όλα είναι σχετικά..
πάντως σε αυτό που λέει ο "τιραμολας" έχει δίκιο.. αντικειμενικά κατωτέρου level είναι πολλές φορές καλύτερα από αυτά υψηλότερου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alkas79
Admin
alkas79


Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ηλικία : 45
Registration date : 28/07/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαρακτήρας του μονομάχου σας   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02, 2007 8:09 am

ola exoun vasi..ego apo thn empeiria mou 8eoro uperektimhmenh thn polu panoplia. H zhmia einai polu vasikh ka8os kai dunamh,ikanothta,epideksiothta.. Exo xash omos apo antipalous pou eno ego eixa kalutera noumera se aytous tous tomeis aytoi eixan polu xarisma...
ola einai sxetika..
pantos se ayto pou leei o tiramolas exei dikio.. antekeimena katoterou level eina polles fores kalutera apo ayta upsiloterou...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
(TIRAMOLAS)(giorgos)
Admin
(TIRAMOLAS)(giorgos)


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Registration date : 25/07/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαρακτήρας του μονομάχου σας   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02, 2007 9:08 am

Eίναι σίγουρο πάντως το έχω τσεκάρει η δύναμη το μονο που κάνει είναι κάθε 10 δύναμη παίρνεις 1 ζημια.
H ικανότητα σε βοηθάει να πετύχεις το χτύπημα και η επιδεξιότητα να το αποφύγεις .
Σε συνδυασμό αυτά τα 2 βγαίνει το ποσοστό που σου λέει κάτω (τις πιθανότητες που έχει ο καθένας από τους αντιπαλους για να έχει εύστοχο χτύπημα)
Το χάρισμα είναι αυτό που σου δίνει τις πιθανότητες για δεύτερο χτύπημα.
Έχω παρατηρήσει ότι η διαφορα του "χαριζματος" τον μονομάχων δίνει το ποσο τις % έχει ευκαιρία ο άλλος για δεύτερο χτύπημα.
Η πανοπλία τώρα ανάλογα τον βαθμό απορροφά το χτύπημα του αντιπαλου,
(Eίναι εύκολο να το βρείτε αρκεί να πάτε στην επισκόπηση και κάτω από τον χαρακτήρα σας εκεί που λέει τα στατιστικά και να πάτε το βελάκι εκεί που λέει πανοπλία θα σας γράψει ποσο χτύπημα απορροφάει)
Η ζημια τώρα το λέει καθαρά αν θα πετύχετε το χτύπημα τι ζημια προκαλείται.
Aρα το τι ζημια θα κάνει 1 πετυχημένο χτύπημα στον αντίπαλο είναι η ζημια μείον την πανοπλία του.
Tο ίδιο ισχύει για το τι ζημια θα σας κάνει αυτός στο πετυχημένο χτύπημα
η ζημια του μείον την πανοπλία σας.
Συνοψίζοντας τώρα όταν βλέπετε ολόκληρη την αναφορά μάχης θα προσέξετε ότι πολλά χτυπήματα και από τις 2 μεριές πάνε στον βρόντο,
έχει να κάνει με την ικανότητα την επιδεξιότητα και τον 2 αλλα και κατά την γνώμην μου και από την τύχη,
και λέω και την τύχη γιατί ας πούμε στον 1 λέει πιθανότητα να χτυπήσει 60% και στον άλλον 40 είναι σχεδόν μισό μισό αποκλείεται το γεγονός εσείς αυτός με το 40% να είναι πιο τυχερός ??
εγώ δεν το αποκλείω.
Αν τώρα παρατηρήσατε ότι ο αντίπαλος έκανε διπλες επιθέσεις φταίει η διαφορα που είχατε στο χάρισμα.
εγώ πάντως το θεωρώ εξαιρετικά σπάνιο να χάσετε από το χάρισμα γιατί όπως σας ηπα και πιο πάνω ας πούμε ότι εσείς έχετε χάρισμα 30 ο αντίπαλος 40 τότε ο αντίπαλος έχει 10% πολύ λίγες πιθανότητες να σας κάνει διπλό χτύπημα και αν σας κάνει άντε να σας κάνει μια διπλή επίθεση που δεν ξέρουμε αν θα βρει και τον στόχο.
τώρα πάλι για εμενα έχετε κερδίσει η χάσει την μάχη γιατί κάποιος έκανε δυνατότερη επίθεση από τον άλλο
ο 1 χτύπαγε με 70 και ο άλλος με 35 .αυτοί οι αριθμοί έχουν να κάνουν αποκλειστικά με την ζημια και την πανοπλία.
αν παρατηρήσατε ότι χάσατε επειδή κάνατε μονο 2 σωστές επίθεσης αλλα ο άλλος 6
τότε φταίνε η ικανότητα η επιδεξιότητα και αν ήσασταν κάπου κοντά του φταίει και η τύχη.
παρατηρήστε τις μάχες και αυτά που έγραψα.

Kαλές μάχες
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://lamogia.catsboard.com
Isildur_83
Admin
Isildur_83


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 41
Registration date : 26/07/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαρακτήρας του μονομάχου σας   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΠαρ Αυγ 03, 2007 1:35 am

Ena apo ta kala stoixeia tou paixnidiou einai oti mporeis na diamorfwseis ton monomaxo sou analoga me to posh wra mporeis na diatheseis sto game.

p.x an den kaneis polles fores/mera log in mporeis na dwseis emfash sthn panoplia+epideksiothta etsi wste na apotharruneis tuxon allous users apo to na sou epitethoun. Sthn periptwsh pou mporeis na afierwseis xrono sto paixnidi mporeis na epilekseis epithetikh strathgikh k na pareis antikeimena pou kanoun zhmia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimmakos76




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 48
Registration date : 03/10/2007

Χαρακτήρας του μονομάχου σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαρακτήρας του μονομάχου σας   Χαρακτήρας του μονομάχου σας Icon_minitimeΤρι Οκτ 16, 2007 2:47 am

εγω παρατηρησα οτι απο την στιγμη που ανεβασα οπλισμο κοντα στα 1000 και εκανα ζημια γυρω στα 35-40 κανενας κοντα στο lvl μου (ενταξει ειμαι μικρος ακομα...) δεν μπορουσε να με νικησει...τους εκανα πολυ μεγαλυτερη ζημια απο οτι μου κανανε ασχετα που ετρωγα και εγω αρκετη...ημουν για παραδειγμα 16 και τα εβαλα με εναν 21 και του αλλαξα τα φωτα...γιατι ενω μου εκανε 150 ζωης ζημια του ειχα κανει 230...για αρενα καθαρα μου φαινεται μετραει παρα πολυ ο οπλισμος και η ζημια που κανεις και οχι τοσο τα υπολοιπα στατιστικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Χαρακτήρας του μονομάχου σας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
LAMOGIA :: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ GAME-
Μετάβαση σε: